הסיפור שלנו

יקב מרגלית הוא יקב משפחתי קטן שהוקם ב- 1989. בשנים הראשונות היקב הוקם בכפר-בילו ליד רחובות, ובשנת 1994 עבר למיקומו השני בפרדס ליד חדרה. מאז 2013 היקב נמצא במושבה בנימינה שבחוף הכרמל.

השיווק המסחרי הראשון של היין (קברנה-סוביניון בציר 1989), היה לאחר שנים רבות של ייצור ניסיוני וחלוקת היינות ללא תמורה בין חברים. עניין הציבור ביקב הקטן הלך וגבר עם השנים, וזאת כנראה משתי סיבות: האחת, היה זה היקב המסחרי הקטן הראשון שהופיע בנוף תעשיית היין הישראלית שהייתה בשליטה מלאה של יקבים ותיקים, גדולים ובינוניים. והסיבה שנייה בגלל איכותו של היין וייחודו.

הסיפור שלנו - אסף ויאיר מרגלית
הסיפור שלנו - אסף ויאיר מרגלית

עם הקמת היקב נאלצנו לקנות ענבים באופן מחתרתי מכיון שכל הענבים בישראל נמכרו בחוזים ארוכי זמן ליקבים הגדולים. תוך כדי עבודה הבנו שאם לא נהיה בעלי הכרמים ונגדל את הענבים בעצמנו, לא נוכל להתמיד לייצר יין באיכות אותה ראינו לנגד עינינו.

עשר שנים לאחר מכן, כאשר היקב התבסס וקנה לו מקום והכרה, נטענו את שני הכרמים הראשונים בגליל ובבנימינה. ב-2011 נטענו את הכרם השלישי בזכרון-יעקב.

הייצור השנתי גדל מ-900 בקבוקים בשנה הראשונה עד להיקפו כיום של כ-30,000 בקבוקים בשנה.

מאז הבציר הראשון, חלק ניכר מהיין של כל בציר חדש נמכר ביקב בשלשה סופי שבוע של טעימות ללקוחות היקב שנערך בחדשי האביב מרץ/אפריל לפני פסח. יתרת היין משווקת לחנויות ולמסעדות בישראל, וחלק קטן נמכר לייצוא.

הצוות שלנו

יאיר מרגלית

ד״ר יאיר מרגלית

חוקר לשעבר בתחום הכימיה הפיזיקלית שפתח פרק חדש בחייו בגידול ענבים וייצור יין. ממשיך לשמור על הקשר האקדמי בהוראה של הכימיה והטכנולוגיה של יין בפקולטה לביוטכנולוגיה בטכניון בחיפה. כמו כן הקים, הרצה, וניהל את  החוג ללימודי יין במכללת תל-חי בשנים 2004-2011.

כתב ספרים מקצועיים המשמשים כ text-books -בלימודי היין באוניברסיטאות ובייצור יין ביקבים ברחבי העולם.

אסף מרגלית

אסף מרגלית

התחיל בייצור יין עוד בילדותו ביחד עם אביו בחצר הבית, ונפל בשבי קסמי עולם היין. למד בפקולטה לחקלאות ברחובות ונסע לעבוד בקליפורניה ביקב בשם Jekel Vineyard על מנת ללמוד את רזי הייצור של היינות השונים בתעשית היין. לאחר מכן סייר באופן יסודי ביותר ממאה יקבים בעמקי נאפה וסונומה הידועים כמובילי "העולם החדש" בתעשיית היין. בביקורים אלו נחשף ולמד את הגישות השונות בייצור יין לפי התפיסה הקליפורנית. בחזרתו לישראל החליף עם הזמן את אביו כיינן של יקב מרגלית.

בשנים 2004 – 2010 לימד את הקורס "ייצור-יין" במסגרת החוג ללימודי יין במכללת תל-חי.

רמי ליבנה

רמי ליבנה

הצלע השלישית בצוות המקצועי ביקב מרגלית. מומחה דפוס לשעבר שעשה גם הוא הסבה לעולם היין על כל היבטיו בייצור יין ובהדרכה. יחד עם אסף עוסק בייצור יינות מרגלית, החל בעבודות הכרם וכלה בביקבוק ובמכירה. רמי מעביר קורסי טעימת יינות לציבור הרחב, וגם העביר בשנים 2004 – 2010 את קורס הטעימה המורחב בחוג ללמודי יין במכללת תל-חי.

עודד שוהם

עודד שוהם

בעל עבר עשיר בתעשיית היין, בעברו גם כורם שעבד שנים רבות כחבר בקיבוץ צרעה.אחראי המכירות של היקב לשוק המוסדי.

אחראי על השווק המוסדי של היקב ושמירת הקשר עם המסעדות והחנויות בתיאום עם נעמי. יוזם ומדריך טעימות וארועי יין ללקוחות הפרטיים והמוסדיים.

נעמי מרגלית

נעמי מרגלית

מנהלת את התחום האדמיניסטרטיבי ביקב כולל כספים, לוגיסטיקה, רכש, יבוא ויצוא.

בעלת ניסיון רב בניהול תחום הלוגיסטיקה, רכש יבוא ויצוא בחברות גדולות.

בוגרת תואר ראשון במדעי התזונה מהאוניברסיטה העברית.

דבי שיאון

דבי שיאון

עבדה כסומליה במסעדות מובילות בארץ וניהלה את מחלקת ההדרכה של יקב רמת הגולן במשך שנים רבות.

לדבי תואר במנהל עסקים ושיווק מהמרכז הבינתחומי בהרצליה, ובנוסף תעודת הסמכה מבית הספר ליין WSET בלונדון.

אחראית על השיווק ועל ביקורים ביקב.

תפריט