דף הבית | English  

רקע והיסטוריה

גודל טקסט: א | א
יקב מרגלית  

רקע והיסטוריה

יקב מרגלית הוא יקב משפחתי קטן שהוקם ב - 1989. לבעלי היקב, יאיר מרגלית ובנו אסף יש יחס מועדף לזני בורדו הקלסיים קברנה-סוביניון, מרלו וקברנה-פרנק, ולכן היקב מתמקד בייצור יינות אלו.
השיווק המסחרי הראשון של היין (קברנה-סוביניון בציר 1989), היה לאחר שנים רבות של ייצור ביתי וניסיוני וחלוקת היינות ללא תמורה בין חברים. עניין הציבור ביקב הקטן הלך וגבר עם השנים, וזאת כנראה משתי סיבות: האחת, היה זה היקב המסחרי הקטן הראשון שהופיע בנוף תעשיית היין הישראלית שהייתה בשליטה מלאה של יקבים ותיקים, גדולים ובינוניים. והשנייה בגלל איכותו של היין וייחודו.

בשנים הראשונות היה היקב בכפר-בילו ובשנת 1994 עבר למיקומו הנוכחי ליד חדרה.
היקף היצור גדל לאיטו מ- 80 ארגזים ב- 1989 להיקף הנוכחי היציב שנים רבות של כ- 1600 ארגזים בשנה. חלק ניכר מהיין של הבציר החדש נמכר ביקב בשלשה סופי שבוע של טעימות ללקוחות היקב שנערך מאז שנת הבציר הראשונה, באביב בחדשי מרץ/אפריל. יתרת היין משווקת לחנויות ולמסעדות בישראל, וחלק קטן נמכר לייצוא.

טיפת יין אישית

השקפת העולם ביקב מרגלית היא קודם כל ליהנות מן העשייה תוך הקפדה מירבית ללא פשרות, על איכות היין. אנו מאמינים שקיימים אזורים בישראל שהם מקום אידיאלי לגידול ענבי יין, וזאת בגלל השמש והאור, וסוגי הקרקע, התורמים לאיכות הענבים.
ליינות מרגלית אופי מובהק, העובר כחוט השני לאורך השנים ומלווה את יינותיו מהראשון שבהם ועד האחרון.

עיצוב אתרים: Bee-Creations | תכנות אתרים: פאטליידי תנאי השימוש באתר | הצהרת פרטיות