דף הבית | English  

כרם קדיתא

גודל טקסט: א | א
  כרם קדיתא ממוקם בגליל, בקרבת מירון ליד הישוב הקדום קדיתא, בגובה של 800 מטר מעל פני הים, בבקעה קטנה במרומי ההר. האקלים בחורף גשום, קר ושלג מכסה את הכרם מעת לעת בשנים קרות מאד. בקיץ חמים ביום וקריר לעת שקיעה ובלילה. אדמת הכרם וולקנית, שריד לפעילות גיאולוגית עתיקת יומין בסביבה. לניסיוננו, השילוב של האקלים הקריר ואדמת הבזלת נותנים ליין את ייחודו הפירותי ואיכותו. הזנים שאנו מגדלים בכרם הם קברנה-סוביניון ( 75% ), מרלו ( 25% ) וגם כמות זעירה של פטיט-סירא. צפיפות הנטיעה בינונית, כלומר מרווח השורות בכרם הוא 2.8 מטר, והמרחק בין הגפנים הוא 1.2 מטר (כ- 330 גפנים בדונם). מערכת ההדליה הינה צורת T בגובה של 90 ס"מ מהקרקע.
אל אף שהקיץ הישראלי חם מאוד, יבש וללא גשם כלל, אנו בחרנו לסמוך אך ורק על מי הגשמים מהחורף ולא להשקות את הגפנים כלל. כדי להביא את הגפן למצב זה, השקנו את הגפן מיום השתילה בכרם במשך שנתיים. בשנה השלישית חיכינו לראות כיצד הגפן תגיב לאי השקייה, ובעת התפתחות תגובה בכרם למצב עקה מחוסר מים, השקנו למשך 24 – 48 שעות כדי להרוות את האדמה ולא את הגפן ( בדומה יום גשם ארוך ). הפעולה אילצה את הגפן להעמיק שורשים ולחפש מים. עם השנים הגפן הסתגלה וריסנה את עצמה מבחינת צימוח וייצור אשכולות.
הדישון אחת למספר שנים ומתבצע על ידי פיזור קומפוסט מעובד על האדמה. הגשם מחדיר את הדישון לאט לאט עם הזמן לאדמה והגפן נהנת מעושר חומרי התזונה. טיפולי הכרם נעשים בהתאם לדרישות משרד החקלאות, אך אנו אוהבים להתנסות בחומרים ידידותיים לסביבה כאשר הדבר אפשרי.
כאשר הענבים מגיעים לבשלות מלאה אנו בוצרים ידנית את האשכולות בארגזים קטנים של 20 ק"ג, כדי לשמור על שלמות הענב עד הגעתו ליקב.
מרלו נבצר בראשית ועד אמצע ספטמבר ואילו הקברנה נבצר לקראת אמצע החודש. קבלת ענבי מרלו וקברנה באותה עת מאפשר ליקב להתסיס את שני הזנים יחד במיכל אחד ולהתחיל את ייצור יין האניגמה.
פטיט הסירה נבצר בבציר מאוחר לקבלת טנינים, צבע וטעמים בשלים וריבתיים המעשירים את הקברנה ספיישל רזרב.
עיצוב אתרים: Bee-Creations | תכנות אתרים: פאטליידי תנאי השימוש באתר | הצהרת פרטיות