דף הבית | English  

ביקורות

גודל טקסט: א | א
ברנשים וחלומות: יקב מרגלית ברנשים וחלומות: יקב מרגלית
ד"ר יאיר מרגלית ובנו, אסף, קאובויים מיקב הבוטיק הוותיק ביותר בישראל, לא מתאמצים להיות ידידותיים למשתמש. הם מעדיפים לממש את החלום שלהם לעשות יין מצוין, למשל אניגמה 2006, שמתגלה כבריון רגיש
NRG מעריב, ספטמבר 2008
לחץ לצפייה בכתבה
הקברנה פרנק הטוב בישראל
יאיר מרגלית כבר לא אדם צעיר, אבל אם לשפוט את ההתנהלות שלו נראה כאילו מעולם לא חצה את גיל 40. מזה כמה חודשים, שיאיר נמצא בארה"ב יחד עם בת זוגו המסעדנית לשעבר עירית שנקר (מסעדת "דיקסי"ומסעדת "קרן") ועם בתו הצעירה. לא סתם טיול של פנסיה, אלא נסיעה לפרק זמן של שנה, שמטרתה לעדכן את ספר הכימיה של יין – הספר ממנו לומדים בכל הפקולטות ליין באוניברסיטאות הטובות בעולם. ניהול יקב מרגלית שהיה מושתת על 3 אנשים: יאיר, בנו אסף ורמי ליבנה עוזר היינן, עבר שינוי וכיום אסף מרגלית אשר מזה כמה שנים משמש כיינן בפועל והאחראי על אופי וייצור היינות, צירף את אשתו נעמי לניהול היקב. נעמי לנדאו-מרגלית בעלת ניסיון ניהול ושיווק מוכח עוד מהימים שעבדה בהנהלת חברת יבוא הרהיטים האקסקלוסיבית "פיטרו הכט". היקב הקטן המייצר כמות של 15,000 עד 20,000 בקבוקים בלבד משיק את יינות בציר 2010 והם טובים. טובים מאוד.
פורטל היין הישראלי, מרץ 2012
לחץ לצפייה בכתבה
מהו יקב הבוטיק הטוב בישראל
לקראת שבועות בדק "כלכליסט" עשרות יקבי בוטיק שהיינות שלהם יוכלו לשבת טוב ליד גבינות החג, ודירג את עשרת יקבי הבוטיק המובילים בישראל. במקום הראשון: יקב מרגלית
כלכליסט, מאי 2009
לחץ לצפייה בכתבה
בפרדס ליד השוקת, צל ערביים וירוקת
דומה שאין ישראלי יותר מזה.... אחד המיתוסים עליהם גדלנו..... כך חשנו ביום ששי האחרון, בהתקבצנו בפרדס בו מצוי המבנה של יקב מרגלית, בגבולה הדרומי של חדרה. צל ערביים התחלף בצל עצי הדר, ובמקום השוקת ניצב לו, במעבה הפרדס, בית אריזה להדרים, המשמש כמבנה היקב. קרני שמש של שעת בוקר מאוחרת ליטפו את המבנה עתיק היומין. ימיו רבים כימי החוק העות'מאני, התקף, עדיין, במחוזותינו. אותו חוק אשר בצילו נאבקים האב יאיר והבן אסף, כדי לקבל את האישורים הנדרשים, מהרשויות, לבניה של מבנה היקב החדש שלהם, בבנימינה הסמוכה, תוך שהם מוצאים עצמם בסבך קפקאי הנמשך כבר מספר שנים. בהרהור שני, נראה שרק סבך הביורוקרטיה המציאותי הזה, הוא יותר ישראלי ממיתוס הפרדס, האשכולית התלויה, הירוקת והציפור השותה...
יינות ישראל,
לחץ לצפייה בכתבה
ג'יימס סאקלינג – ביקור רשמי בישראל
ג'יימס סאקלינג הוא מבכירי העורכים במגזין היין האמריקאי Wine Spectator. מקום מושבו הקבוע בטוסקנה שבאיטליה והוא מוביל את צוות הטועמים של המגזין אשר טועמים ומדרגים את יינות בורדו, איטליה ויינות הוינאטג' פורט המפורסמים של פורטוגל. לפני כשלושה חודשים ביקר סאקלינג בארץ, טעם מבחר יינות ישראליים וכעת העלה בכתבה במגזין את חוויותיו מהביקור בארץ ואת התרשמותו מהיין הישראלי. דבריו על היינות הישראליים שטעם כאן מהווים הכרה של אישיות חשובה במשהו שכולנו יודעים כבר מזמן: בישראל מיוצרים יינות איכותיים ברמה עולמית.
יינות ישראל, נובמבר 2004
לחץ לצפייה בכתבה
מרגלית-יינות עם טעם של היסטוריה
נדמה לי שאם נגיע ביום שישי לחנות סופר גדולה, הנמצאת באחד מפרברי ת"א, העמוסה במאות קונים ונשאל כל אחד מהם אם שמע על יקב מרגלית, 95% מהם יגידו שלא שמעו על יקב בשם זה. אבל אם נבדוק בין חובבי יין ישראלי וכאלה המבינים ביין מה דעתם על יקב מרגלית, 95% מהם ידרגו אותו בין 5 יקבי הבוטיק המובילים בארץ. יינות יקב מרגלית, הזוכים לציונים גבוהים אצל מבקרי היין, לא נמצאים על מדפי חנויות המזון הגדולות והיקב לא משתתף ברוב קרנבלי וירידי היין בארץ. זאת המדיניות שלהם. רבים מחובבי היין המחפשים יינות איכותיים מתוודעים אליהם בחנויות היין המתמחות ובימים המועטים מאוד כשהיקב פתוח לקהל, בעיקר בסופי השבוע שלפני חג הפסח.
יינות ישראל, אפריל 2008
לחץ לצפייה בכתבה
אנשי האוכל: יקב מרגלית
הרחק מהפנטזיה הרומנטית של בציר ענבים לתוך סלי קש, הסיפור האמיתי מתרחש ביקב. יאיר ואסף מיקב "מרגלית" חושפים את סודות ייצור היין ומביאים את רננה פרס לשכרון מעמקים. יין נולד
על השולחן - שפים, נובמבר 2006
לחץ לצפייה בכתבה
ליקב מרגלית שני נכסים אמיתיים - כרמים ולקוחות
היין של מרגלית ממוקם, בצדק, גבוה מעל הרמה הטובה של יקבי הבוטיק בישראל. זני הענבים, שיטת הגידול, מיקום הכרמים, הידע, המקצועיות והאהבה לייצור היין שגם עוברת מאב לבן, הניחוחות שעולים אל האף, הבוקה שמגיע מיישון מבוקר בחביות עץ אלון, עד לבקבוק - אותו בוקה, ימשיך להתפתח גם בבקבוק והוא שמעצב את טביעת האצבע ; כל אלה הפכו את מרגלית לא רק לחלוץ יקבי הבוטיק בישראל, כי אם לאחד מהצמרת המצומצמת של יקבי העלית בארץ.
אכול ושאטו, מאי 2006
לחץ לצפייה בכתבה
מרגלית 2005 - הסאגה נמשכת.
השקות, מסעדות, קרוב למאה בקבוקים לטעום לכבוד חג הפסח, לאיזה עיתונאי יש עוד כוח ללכת לארוע מסחרי? אני חייב להודות, והאובייקטיביות יוצאת לרגע לחופשה כפויה, שלארועי הבית הפתוח של מרגלית אני הולך, שנה אחרי שנה, כמעט מבלי לפספס. זכות הראשונים שמורה אצלי ליקב הבוטיק הותיק, ובכל פעם שאני מגיע לשם אני נזכר ביין המופלא של 1994 (קניית הבתולין שלי), משרבב שפה עת אני משחזר את הפלופים של 1995-6, ומחייך מהזיכרון המתוק של שנת 2000, בה כבר חזרתי לקנות מה-SR המיתולוגי. וגם השנה, למרות שטעמתי חלק מהיינות, לא יכולתי להישאר בבית. מצויד ביד שבורה ובצמד מעריצות יין צעירות, הגענו להשקה של יינות 2005.
עולם היין של Fat-Guy , מרץ 2007
לחץ לצפייה בכתבה
חוויית טעימת יינות יקב מרגלית ב''דרך היין'' ברעננה
בשעה 20:00 כמו חיילים למסדר, התקבצה לה קבוצת מוזמנים, 15 איש ואישה שנרשמו מבעוד מועד לאירוע טעימת יינות לאורך ציר הזמן של יקב מרגלית.
אכול ושאטו, דצמבר 2005
לחץ לצפייה בכתבה
עיצוב אתרים: Bee-Creations | תכנות אתרים: פאטליידי תנאי השימוש באתר | הצהרת פרטיות