דף הבית | English  

ספרים

גודל טקסט: א | א
טכנולוגיה ופעולות ביקב: ספר שימושי ליקבים קטנים - Winery Technology & Operations: A Handbook for Small Wineries
הספר מקצועי לייצור יין שנכתב ע"י פרופסור לכימיה שהוא יינן ובעל יקב. כול מה שצריך לדעת מבציר ועד ביקבוק, קדם בציר,גופרית, מיצוי עם קליפות, תיקון תירוש, שמרים, פעולות היקב, עיצוב וייצוב, חביות ותחליפיהם, יישון יין, ביקורת איכות, אנליזות לתירוש והיין, ארגון ושימוש במעבדה. מלא בטבלאות וגרפים לעזר. ספר אידאלי לסטודנטים וייננים.
מושגים בטכנולוגית ייצור יין - Concepts in Wine Technology
ספר המתאר את הטכנולוגיה הכרוכה בייצור יין. גרסא חדשה ומשופרת של הספר "Small Winery Operation". קדם בציר, בציר, תסיסה, תהליכים ביקב, ביקבוק והיבטים כללים בייצור יין. הספר מהווה בן לווה לספר "Concepts in Wine Chemistry". ספר זה מתאר כיצד לייצר יין באופן טכני בעוד ספר הכימיה מסביר למה הכתוב בספר זה אכן נכון. יינן יהנה מספר כתוב באופן ברור ונהיר.
מושגים בכימיה של יין - Concepts in Wine Chemistry
ספר זה נכתב לאור ניתוח ממושך ומעמיק של מחקרים מדעיים עדכניים בנושאים שונים של כימית היין בשילוב עשיית יין מקצועית. ניתוח הצד הכימי של ייצור היין תוך שימת דגש על איכות ייצור היין. מכיל את כול הנושאים הכרוכים בייצור יין מהחומרים המרכיבים את הענב, הפיכתו ליין דרך התסיסה, יישון יין, טיפולים שונים לאורך הדרך ועד ביקבוק. ספר מקצועי לייננים הרוצים להבין ולהתעמק ביסודות והסיבות לתהליכים השונים לאורך ייצור בקבוק יין.
עיצוב אתרים: Bee-Creations | תכנות אתרים: פאטליידי תנאי השימוש באתר | הצהרת פרטיות